Druk UV

Druk wielkoformatowy UV Warszawa

Druk wielkoformatowy UV to jedna ze specjalizacji Shark Design. Ta forma jest uważana za jedną z najnowocześniejszych technologii w poligrafii. Gwarantuje ona doskonałe efekty i niezwykle wysoką jakość przy rozwiązaniach wielkoformatowych. Druk UV to technologia, którą można stosować na niemal każdym materiale. Podkreślamy, że wydruk na płótnie, na szkle, czy innym podłożu powstaje bez użycia solventów, dzięki czemu jest ekologiczny i przyjazny środowisku (w znacznie większym stopniu niż popularny sitodruk).

Jesteśmy w stanie wykonać druk na większości dostępnych podłoży płaskich używanych w przemyśle poligraficznym i mających zastosowanie w reklamie.

Nasze wydruki sprawdzą się:

 • w komunikacji wizualnej (oznaczenia, szyldy, tablice),
 • w kampaniach reklamowych (hangery, nadstawki, standy),
 • w wystawach fotograficznych,
 • jako elementy wyposażenia wnętrz.

 

 

Druk wielkoformatowy UV do zadań specjalnych

Shark Design działa od 2008 roku. Jesteśmy firmą, która się rozwija i proponuje Klientom najnowsze rozwiązania. Inwestujemy w nowoczesne technologie i nieobce są nam wszelkiego rodzaju nowości. Z racji tego, że posiadamy duży park maszynowy odpowiednio wyposażony, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom.

Jedną z naszych specjalizacji jest wielkoformatowy druk UV. Ta nowoczesna technologia, która pozwala realizować projekty na różnych podłożach sztywnych (do grubości 60mm) – np. pcv, plexi, hips, płyty MDF, OSB, wiórowe; ale również szkło, ceramika, drewno. Nasza warszawska drukarnia jest wyposażona w maszyny pozwalające realizować niemalże wszystkie pomysły Klientów. Jesteśmy w stanie pokryć grafiką wszelkie płaskie materiały.

Druk UV to idealny wybór, gdy zależy Ci na bardzo wysokiej jakości. Jest to również odpowiednie rozwiązanie, kiedy liczy się każda minuta – pokryta grafiką powierzchnia schnie niemalże błyskawicznie, dzięki utrwalaniu jej światłem UV. Wszystko to sprawia, że druk na szkle, plexi, PCV, płótnie lub innym materiale można natychmiast wykorzystać do ekspozycji wewnętrznych (gotowy projekt posiada obojętny zapach) i zewnętrznych. Należy podkreślić, że jest on odporny na warunki pogodowe, a jakość wykonania zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Nowoczesna technologia druku atramentami utwardzanymi za pomocą promieniowania UV cechuje się przede wszystkim wysoką trwałością oraz możliwie najwyższą, fotograficzną jakością. Dzięki niej wysokojakościowe nadruki mogą być nanoszone na różne podłoża (zarówno płaskie, jak i z roli) -np. PCV, pleksi, canvas, folia, płyty meblowe, MDF, drewno, szkło, metal, ceramika, kamień. Druk UV jest trwalszy i bardziej wytrzymały na warunki zewnętrzne i ścieranie aniżeli wydruki solwentowe.

Wydruki w technologii UV są idealne przy wykonywaniu:

 • tablic,
 • szyldów,
 • oznakowań wewnętrznych i zewnętrznych,
 • banerów i folii, które są szczególnie narażone na promienie słoneczne,
 • standów,
 • nadruku na gadżetach.

Max szer. druku – 320 cm, max. gr. materiału – 5 cm

Druk wielkoformatowy UV to jedna z najnowocześniejszych technologii stosowanych na potrzeby druku wielkoformatowego. Wysoka jakość wydruku, możliwość druku na materiałach twardych i płaskich bez konieczności używania nośników pośredniczących (np. folie samoprzylepne) dają nieograniczone możliwości. Od teraz presja czasu nie będzie już problemem – określona powierzchnia schnie błyskawicznie, a dzięki utrwaleniu metodą UV, trwały i przyjazny środowisku efekt jest gwarantowany.

Gwarantujemy najlepszą jakość – zawsze dążymy do oszałamiającego efektu. Profesjonalne i najnowsze maszyny poligraficzne pozwalają osiągnąć najlepsze efekty. Gotowe projekty są odpowiednio zapakowane – starannie przygotowujemy je do wysyłki. Przesyłki realizuje doświadczona firma kurierska. Dbamy o to, by dany produkt dotarł do Klienta bezpiecznie i na czas.

 

 

Druk UV – Co to takiego i jakie ma zastosowania?

W świecie nowoczesnych technologii bardzo często zapominamy o tych, które towarzyszą nam na każdym kroku. Jedną z tego typu technologii jest druk UV, który ma szereg zastosowań i jest wykorzystywany w wielu dziedzinach, zaczynając od reklamy, przez imprezy masowe, a nawet wystrój wnętrz domów czy biur. Druk UV jest wszechstronny i przyjazny dla środowiska, dzięki czemu jest jednym z najpopularniejszych rodzajów druku.

Czym jest druk UV?

Jest to forma druku, w której wykorzystywane są farby utrwalane z pomocą promieni UV. Technologia ta pozwala na precyzyjny i zróżnicowany druk na powierzchniach i materiałach o różnej strukturze oraz fakturze. Dzięki temu, UV druk jest popularny w wielu dziedzinach kreatywnych oraz pozwala osiągnąć rezultaty niemożliwe dla innych technologii drukarskich.

Zalety druku UV.

Druk UV cechuje się sporą ilością zalet, które sprawiają, że jest to jedna z najważniejszych technologii w drukarskim świecie. Oto najważniejsze z nich:

 • Możliwość zastosowania na materiałach o różnej fakturze. Niezależnie od tego czy jest to druk UV na drewnie, szkle czy klasycznej płycie mdf, to możliwy jest zadruk UV wybraną grafiką lub wzorem w dowolnym kolorze z palety CMYK.
 • Brak wymagań dotyczących ilości. Druk UV może być zastosowany na elementach drobnych, i pojedynczych sztukach, bez konieczności łączenia ich w większe grupy.
 • Możliwość druku na powierzchniach o skomplikowanym kształcie, znacznej grubości oraz niestandardowym rozmiarze.

Dzięki tym cechom druk UV może być stosowany do zadruku właściwie każdej powierzchni, niezależnie od kształtu czy wielkości. Tworzy to wręcz nieskończone możliwości zastosowania tej technologii w wielu dziedzinach.

Materiały związane z drukiem UV.

Do najpopularniejszych materiałów stosowanych w połączeniu z drukiem UV należą:

 • szkło
 • drewno
 • metal
 • karton
 • plexi
 • PCV
 • ceramika
 • płyta MDF(sklejka)

Dziedziny w których ma zastosowanie druk UV.

Druk UV jest szeroko stosowany w reklamie. Dotyczy to zarówno reklam wielkopowierzchniowych, jak bannery czy plakaty, ale również zadruku elementów stoisk reklamowych, gadżetów, takich jak długopisy czy kubki. Kolejną branżą w której możemy znaleźć elementy wykonane z wykorzystaniem druku UV jest architektura i wystrój wnętrz. Blaty, fronty, ścianki lub inne elementy bardziej niestandardowe elementy wnętrz mogą być ze spokojem zadrukowywane z wykorzystaniem druku UV. Technologia ta pomaga na przykład w wystroju biur czy sali konferencyjnych w siedzibie firmy, ale jest też często wykorzystywana w wystroju kuchni czy sypialni.

 

 

Druk UV – niemal nieograniczone możliwości?

W praktyce oznacza to, że druk UV warszawa ma wręcz nieskończone zastosowania, a możliwości jego wykorzystania są ograniczone tylko wyobraźnią projektantów oraz umiejętnościami drukarza. Drukowanie na sztywnym papierze, druk na aluminium czy nadruk na drewnie to tylko niektóre z wielu możliwości technologii UV. Ta wszechstronność sprawia, że wielu projektantów ze wszystkich dziedzin życia sięga po technologię UV w swoich projektach. Dodatkowo warto pamiętać, ż druk UV jest dużo korzystniejszy dla środowiska niż inne metody drukarskie, głównie przez ograniczoną ilość odpadów czy niekorzystnych substancji związanych z samym procesem druku.