Dibond

Druk UV na płytach dibond

Druk UV na dibondzie to jeden z obszarów specjalizacji drukarni wielkoformatowej Shark Design. Sam dibond to płyta kompozytowa – dokładniej aluminiowa, z wypełnieniem. Sprawdza się one w przypadku różnorodnych konstrukcji dekoratorskich, w których niezbędna jest płaska powierzchnia i sztywność. Sama płyta jest lekka i co istotne – trwała. Charakteryzuje się odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Warstwowa płyta aluminiowa z wypełnieniem jest dostępna w szerokiej palecie kolorów, formatów i grubości. Materiał ten jest bardzo często wykorzystywany do tworzenia szyldów reklamowych oraz oznakowania firm, biur i urzędów.

Zastosowanie płyt dibond:

  • wydruki,
  • szyldy,
  • produkcja kasetonów.

W Shark Design oferujemy również transport i montaż.

Dibond to znakomita i opłacalna alternatywa dla drogich materiałów takich jak mosiądz, stal nierdzewna itp. Materiał prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i jest dostępny w korzystnej cenie. Bezpośredni druk UV na dibondzie to opłacalne rozwiązanie, które ładnie wygląda i jest trwałe. Dodatkowo efekt stali szczotkowanej sprawia, że dibond oddaje efekt szlachetnego metalu.

Nasza drukarnia wielkoformatowa proponuje dibond w wielu wersjach kolorystycznych. Oprócz podstawowych kolorów, oferujemy efekty stali lub złota szczotkowanego.

Dibond z nadrukiem UV jest chętnie wykorzystywany przy realizacjach dotyczących oznakowania reklamowego, ale też do wystroju wnętrz firmowych, biur, sklepów, salonów, recepcji itp.

Dibond z nadrukiem UV jest wykorzystywany przy następujących projektach:

  • szyldy,
  • plansze,
  • tabliczki informacyjne,
  • obrazy,
  • obudowy urządzeń,
  • zabudowy wnęk.

Płyta kompozytowa dibond – szeroka gama zastosowań

Materiał ten prezentuje się ekskluzywnie, dzięki zastosowaniu technologii druku UV. Płyta kompozytowa dibond jest lekka, sztywna i trwała. Co istotne, można ją frezować do dowolnego kształtu, dzięki czemu sprawdza się również w przypadku elementów przestrzennych – np. logo, litery itp. Płyty dibond są również stosowane w zabudowie stoisk targowych i systemów wystawienniczych.

Płyty dibond prócz tego, że są dostępne w szerokiej gamie kolorów i efektów wykończeniowych, są również praktyczne. Gładka powierzchnia sprawia, że świetnie nadają się one do drukowania dowolnej grafiki bądź tekstu.

Właściwości płyt sprawiają, że można ich używać w tymczasowych konstrukcjach, takich jak stoiska na wystawach i targach, czy też jako banery reklamowe. Każda nasza płyta kompozytowa dibond sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Charakterystyka płyt dibond

Płyta dibond jest płytą kompozytową, która w swojej budowie przypomina kanapkę: wewnętrzny rdzeń z pianki XPS jest umieszczony pomiędzy dwoma blachami z aluminium. Charakteryzuje się ona dużą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne oraz chemiczne i mechaniczne (np. uderzenia, uszkodzenia itp.). Połączenie pianki XPS z blachami z aluminium wykonane jest w sposób mechaniczny – tym samym płycie nie grozi rozwarstwienie.

Shark Design oferuje niezwykle trwałe i odporne płyty dibond, które są odporne na rdzę, blaknięcie i warunki pogodowe. Materiały reklamowe tego rodzaju przetrwają w niezmienionych stanie przez długie lata.

Nasze płyty dibond nie tylko się odpowiednio prezentują, ale są przy tym lekkie, mocne i wytrzymałe. Daje to spore możliwości, jeśli chodzi o zastosowanie. Można ich używać jako tablic informacyjnych i reklamowych, gdzie solidność i trwałość to podstawowe kryterium. Podkreślamy, że druk UV odbywa się w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu uzyskujemy ostre i wyraźne kolory oraz detale. Każda litera i grafika wygląda imponująco. Wszystko to sprawia, że płyta kompozytowa dibond to element sprawdzający się w wielu sytuacjach i na wielu eventach.