Banery blockout

Banery blockout Warszawa

W Shark Design proponujemy banery blockout, o wyjątkowych właściwościach. Wykonuje się je na materiale winylowym o podwyższonej trwałości, który nie pozwala na przenikanie światła. Umożliwia on druk dwustronny.

Baner blockout to nazwa materiałów banerowych blokujących światło. Zalicza się do nich zarówno materiały przeznaczone do zadruku jednostronnego (np. z czarnym lub szarym tyłem wykorzystywane w roll-upach), jak i materiały nadające się do zadruku dwustronnego (materiały składające się z trzech warstw, z czego dwie zewnętrzne warstwy są białe i nadają się do zadruku, a pomiędzy nimi jest umieszczona czarna warstwa, zapobiegająca przepuszczaniu światła). Czarna warstwa umieszczona z tyłu lub w środku sprawia, że baner blockout jest nieprzezroczysty.

Banery blockout dają spore możliwości. Dwustronne materiały bannerowe wykonane są z PCV z wewnętrzną czarną warstwą, która skutecznie blokuje przenikanie światła. Właściwość ta umożliwia dwustronny zadruk i niezakłóconą ekspozycję. Tym samym, w zależności od potrzeby, można prezentować daną stronę. Możliwe jest stosowanie ekspozycji zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz (kwestia odpowiedniego materiału). Rozwiązanie to jest stosowane w systemach ekspozycji typu rollup, ale też na billboardach oraz jako bannery reklamowe.

Po co baner blockout?

Banery blockout sprawdzą się w wielu sytuacjach, w tym również na różnego rodzaju eventach, wystąpieniach, targach, wykładach itd. Zwykłe banery typu frontlit delikatnie przepuszczają światło (dotyczy to zarówno laminowanych, jak i powlekanych) i są transparentne. Właściwość ta w niektórych sytuacjach może przeszkadzać – zwłaszcza wtedy, gdy banery wykorzystujemy np. na targach, konferencjach, eventach itd. Mocne oświetlenie typu reflektory podświetlają banery od tyłu, dając niekorzystny efekt i powodując, że druk staje się trudny do odczytania. W takich sytuacjach baner blockout jest dużo lepszym rozwiązaniem. W Shark Design proponujemy Klientom tego rodzaju opcje do wydruków roll-upów, L-banerów, X-banerów itd.

Blockout daje możliwość zadruku dwustronnego, podczas gdy frontlit nie jest do tego odpowiedni (ze względu na przezroczystość). W przypadku druku po obu stronach, poszczególne informacje nie będą się ze sobą zlewać nawet w przypadku umieszczenia ich przy reflektorach o ogromnej mocy. Baner blockout posiada w środku czarną przekładkę, dzięki czemu nadruki z każdej strony są dobrze widoczne i nie zachodzą na siebie.

Baner blockout można stosować w nośnikach oferujących możliwość dwustronnej ekspozycji, takich jak ramy wolnostojące. Istotne jest jednak to, że baner wiszący na zewnątrz, nie posiada osłony, a tym samym będzie bardziej podatny na uszkodzenia (np. silny wiatr). Z tego względu lepsze będzie zastosowanie dwóch banerów jednostronnych blockout umieszczonych tyłem do siebie. Dzięki temu również cała konstrukcja będzie solidniejsza.