Banery odblaskowe

Banery odblaskowe Warszawa

Banery odblaskowe to rozwiązanie z zakresu reklamy wielkoformatowej, które cieszy się w Shark Design sporą popularnością. Cały baner jest mocny i elastyczny, posiada strukturę plastra miodu i w nocy odbija światło, dzięki czemu to efektywne rozwiązanie sprawdza się w miejscach zaciemnionych. Posiada on duże nasycenie barw, krawędzie są zgrzane i zaoczkowane (co około 50 cm) lub wykończone tunelami przelotowymi.

Reklama na banerze odblaskowym jest widoczna nie tylko w dzień, ale i w nocy. Baner odblaskowy, czyli inaczej pryzmatyczny jest drukowany na specjalnej tkaninie, powleczonej PCV. Odbija on światło, ze względu na to, że jest pokryty specjalną powłoką. W ciągu dnia banery odblaskowe prezentują się niczym zwykłe banery. Dopiero z bliska widoczna jest specjalna struktura materiału, która przypomina plaster miodu.

Baner odblaskowy to atrakcyjna, skuteczna i nierzadko niezbędna forma reklamy. Na materiale można drukować w pełnej kolorystyce nawet najbardziej skomplikowane grafiki, jak np. zdjęcia czy przejścia tonalne. Podkreślamy, że struktura materiału sprawia, że rozdzielczość wydruku będzie nieco niższa aniżeli w przypadku standardowego materiału.

Materiał odblaskowy sprawdza się zwłaszcza przy prostym i wyraźnym przekazie. Umożliwiają to wyraźne i duże litery i prosta grafika w kontrastowych kolorach.

Drukarnia wielkoformatowa Shark Design oferuje kompleksowe usługi, jeśli chodzi o banery odblaskowe, w tym również transport i montaż banerów odblaskowych.

Kiedy warto rozważyć baner odblaskowy?

Baner odblaskowy odbija światło (nie posiada on własnego źródła światła). Jeśli zatem ma on w pełni spełniać swoją funkcję, to niezbędne są następujące warunki:

  1. Baner powinien być oświetlony pod kątem zbliżonym do prostego. Z tego też względu, często umieszcza się go na poboczu ruchliwej drogi, prostopadle do linii jezdni. Rozwiązanie to sprawi, że jego odblaskowe możliwości zostaną w pełni wykorzystane. W przypadku, gdy nie jest możliwy taki montaż, warto rozważyć nieco tańszy, standardowy baner laminowany, powlekany lub siatkę mesh.
  2. W otoczeniu banera nie powinny się znajdować konkurencyjne źródła światła. Baner odblaskowy jest idealnie widoczny, gdy jego powierzchnia odblaskowa znajduje się na ciemnym tle. W sytuacji, gdy w pobliżu zamontowane są latarnie, neony, kasetony, basen odblaskowy nie daje odpowiedniego efektu i jest słabiej widoczny. W przypadku miejsc oświetlonych, warto rozważyć kasetony reklamowe.

Montaż banera odblaskowego to skuteczne działania, w następujących sytuacjach:

  • ze względu na charakter działalności istotne jest to, by reklama było widoczna w nocy (np. hotele, pensjonaty, kluby, parkingi, sklepy całodobowe), a inna forma nie jest możliwa do zamontowania (np. brak sieci elektrycznej w pobliżu);
  • w miejscach, gdzie wieczorem i w nocy jest bardzo ciemno, a natężenie ruchu samochodowego jest spore – np. przy nieoświetlonych drogach;
  • światła przejeżdżających samochodów oświetlają baner pod kątem prostym.