Banery powlekane

Banery powlekane Warszawa

W drukarni wielkoformatowej Shark Design zamówisz banery powlekane. Forma ta daje spore możliwości, jeśli chodzi o zareklamowanie usług i produktów.

Baner powlekany to tkanina PVC charakteryzująca się podwyższoną odpornością na warunki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Wszystko to sprawia, że jest ona idealna na długotrwałą prezentację. Ten praktyczny materiał powstaje poprzez zanurzenie siatki wykonanej z włókien poliestrowych (czyli tzw. osnowy materiału) w płynnym PCV. Proces ten sprawia, że baner powlekany staje się bardzo giętki i elastyczny (bardziej niż baner laminowany). Co więcej, jest on również niesamowicie wytrzymały, dzięki temu, że posiada dużą ilość włókien osnowy, które są ściślej ze sobą ułożone.

W Shark Design stosujemy materiał powlekany o gramaturze 510 g/mkw oraz włókna o gęstości 1000 x 1000. Baner powlekany wykańczamy zgrzewem (podobnie jak w banerach powlekanych), a krawędzie oczkujemy (co około 50 cm). Oferujemy również wykończenie w postaci zgrzewanego tunelu – można w niego wsunąć profile metalowe czy pasy transportowe i w rezultacie odpowiednio napiąć całość.

Właściwości banerów powlekanych

Baner powlekany sprawdzi się w przypadku długookresowej ekspozycji. Jest on odporny na promieniowanie słoneczne, wilgoć, wiatr (o średnim natężeniu) i zmienne warunki pogodowe. Materiał wytrzymuje w doskonałym stanie przez okres 2-3 lat. Istotny jest jednak właściwy montaż oraz utrzymanie.

Baner reklamowy to idealny materiał do produkcji wszelkich reklam firmowych. Z racji tego, że on jest on plastyczny i można go rozciągać, to bezproblemowo zamontuje się go na konstrukcjach różnego rodzaju – np. ramy metalowe, ogrodzenia, tablice reklamowe itp. Odpowiednio napięty baner reklamowy będzie tworzył ładną, równą i gładką powierzchnię o półmatowym wykończeniu.

Banery powlekane dają się łatwo przetransportować – można je składać w kostkę. Tuż po zawieszeniu, lekkie zagniecenia się rozprostowują. Świadczymy kompleksowe usługi montażu, szczególnie banerów wielkoformatowych (z wykorzystaniem podnośnika koszowego lub technik alpinistycznych).

Baner powlekany – zastosowanie

W Shark Design proponujemy banery o różnorodnych wymiarach

  • maksymalna szerokość banerów to 3,2 m,
  • większe wymiary: bryty zadrukowanych materiałów są zgrzewane.

W przypadku ogromnych banerów i zgrzewanych brytów zapewniamy, że cała forma jest niezwykle wytrzymała, a zgrzew jest solidny i praktycznie niewidoczny. Bezproblemowo wytrzymuje on napinanie banera. Rozwiązanie tego rodzaju sprawdza się w niektórych przypadkach dużo lepiej, aniżeli np. sztywne płyty PCV lub pleksi. W banerach powlekanych nie widać bowiem łączeń.

Do zadrukowania banerów powlekanych stosuje się druk solwentowy, zapewniający odpowiednią jakość. Jako profesjonaliści, dysponujemy urządzeniem najwyższej klasy, które gwarantuje trwały druk i odporny na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV.

Wydruki solventowe najczęściej stosowane są zewnętrzne produkty reklamowe, takie jak: banery, billboardy, siatki mesh, reklamy na tablicach itp.

Posiadamy 3 plotery wielkoformatowe, które pozwalają nam na druk do:

  • 160 cm druk w jakości 1440 x 1440 dpi
  • 320 cm druk w jakości 720 x 720 dpi

Krótkoterminowa ekspozycja banerów

W przypadku krótkoterminowej ekspozycji banerów, np. na event lub akcję promocyjną, proponujemy bardziej ekonomiczne rozwiązanie, jakim jest baner laminowany. Koszty w tym przypadku są znacząco obniżone.

Banery na elewacji budynków

W przypadku zawieszenia reklamy na elewacjach budynków, proponujemy rozważyć siatkę mesh, która sprawdzi się lepiej niż baner powlekany, gdyż zapewni ona dostęp światła do budynku

Ramy banerowe

Drukarnia wielkoformatowa Shark Design posiada w ofercie ramy banerowe. Te mobilne nośniki do ekspozycji banerów są niezwykle przydatne.